جوشکاری لیزری- پرتو پردازش مواد3
لیزر برش ایران سبز
کلینیک تخصصی پوست، مو، زیبایی و لیزر ماه شیراز

لیزرتراپی برای محصولات کشاورزی

مرجع : http://ir.sputniknews.com/persian.ruvr.ru/radio_broadcast بازدید : 1009
مطالب » کاربردهای لیزر » کاربرد لیزر در کشاورزی » چهارشنبه 12 خرداد 1395 در 44 : 15
فقدان هرگونه ماده شیمیایی در عرصه کشاورزی. در جنوب روسیه، در ناحیه کراسنودار، متخصصان کشاورزی، پرورش گندم با کمک لیزر را یاد گرفتند. اولین تست ها نشان دادند که کاربرد لیزر میزان محصول را چند برابر افزایش می دهد. آنتون دیدِنکو، کارمند علمی انستیتوی دفاع بیولوژیکی گیاهان در این باره گفت: قوت خاک در ناحیه کراسنودار ضعیف می شود. این پیامد کشت گندم بر اساس فناوری ای است که در آن از مواد سمی شیمیایی ب ...

لیزرتراپی برای محصولات کشاورزی

فقدان هرگونه ماده شیمیایی در عرصه کشاورزی.

در جنوب روسیه، در ناحیه کراسنودار، متخصصان کشاورزی، پرورش گندم با کمک لیزر را یاد گرفتند. اولین تست ها نشان دادند که کاربرد لیزر میزان محصول را چند برابر افزایش می دهد.

آنتون دیدِنکو، کارمند علمی انستیتوی دفاع بیولوژیکی گیاهان در این باره گفت: قوت خاک در ناحیه کراسنودار ضعیف می شود. این پیامد کشت گندم بر اساس فناوری ای است که در آن از مواد سمی شیمیایی به مقدار زیاد استفاده می شود. استفاده از فناوری لیزر امکان آن را فراهم می کند تا استفاده از مواد شیمیایی به حداقل رسانده شود و دیگر از این گونه مواد شیمیایی استفاده نشود.

قبلاً پس از سمپاشی در مزارع، تعداد زیادی از پرندگان می مردند. استفاده از فناوری لیزر، برای پرندگان و انسان بی خطر است. از این فناوری می توان هم در مورد غلات و هم سبزیجات استفاده کرد. کارآیی بیشتر خواهد بود اگر نه تنها بذر بلکه نهال ها نیز مورد پردازش قرار گیرند.

بدین منظور دستگاه را روی تراکتور نصب می کنند و محیط زمین زراعی را مورد پرتو افکنی قرار می دهند. شعاع عمل موثر پرتو 400 متر است. این نوع پرتو افکنی باعث تقویت سیستم ایمنی گیاه می شود و ریشه آنها را محکم کرده و در مقابل بیماری ها آنها را مقاوم تر می سازد. به برکت چنین دستگاه جادویی لیزری، نیاز کمتری به افراد و تنیک آلات و پول است.

متخصصان کشاورزی از نتایج اولیه کار این دستگاه راضی هستند. سرعت پردازش نیز مورد ارزیابی قرار گرفت. پرتو لیزری طی یکساعت صد هکتار را مورد پردازش قرار می دهد.

آلبرت المازوف متخصص کشاورزی گفت: اولین نهال ها 10 روز زودتر از استفاده از روش های سنتی ظاهر شدند. سیستم ریشه ای محکم تر و تکامل بیشتری یافته است.

اکنون کشاورزان منتظر برداشت محصول هستند. فرض می شود که محصول خوبی برداشت شود. آنها امیدوارند که پس از پردازش لیزری، کدو و گوجه فرنگی های غیرعادی به قد انسان ظاهر نشوند!

در مناطق دیگر روسیه نیز قصد خود جهت استفاده از فناوری لیزری را اعلام کردند که اکنون در ناحیه کراسنودار به آزمایش گذاشته شده است.

اشتراک گذاری برای دوستانتان :

مطلبهای مرتبط

لیزرتراپی برای محصولات کشاورزی

لیزرتراپی برای محصولات کشاورزی

فقدان هرگونه ماده شیمیایی در عرصه کشاورزی. در جنوب روسیه، در ناحیه کراسنودار، متخصصان کشاورزی، پرورش گندم با کمک لیزر را یاد گرفتند. اولین تست ها نشان دادند که کاربرد لیزر میزان محصول را چند برابر اف ...
نمایش همه
علاقه مندی ها ()